Čo všetko sa naučím na odbornom výcviku....

Na odbornom výcvik sa študenti učia, čo všetko obnáša práca v rastlinnej, živočíšnej výrobe a okrajovo aj v cestovnom ruchu. Rozširujú si vedomosti, ako pristupovať k poľnohospodárstvu, aby boli hospodársky efektívny a dosiahli ekonomické ciele, ktoré si stanovili. Z praktického hľadiska, si študenti budujú svoj podnik alebo farmu už od prvého ročníka prostredníctvom návštev pracovísk napr. PD Vršatec – živočíšna výroba Bohunice, Bolešov - Kone Gilianka, Trenčianska Závada – Gazdovstvo Uhliská, Vršatské Podhradie – Hotel. Aktívne sa zapájajú aj do chodu školy, a to celoročné kosenie areálu školy a starostlivosť o liečivé rastliny vo vyvýšených záhonoch.

Študenti sa zúčastňujú aj výmenných pobytov a odbornej stáži v zahraničí, kde si môžu vyskúšať, ako funguje poľnohospodárstvo a cestovný ruch vo výmennej krajine. 

 

Názor žiačky 2.Ap na odborný výcvik:

Pred prvou hodinou odborného výcviku som mala celkom dosť veľké obavy. Netušila som čo nás bude čakať a aký budú naši majstri . Nakoniec som zistila že moje obavy boli úplne zbytočné , pretože som pochopila že odborný výcvik mi dá do života veľmi veľa . Majsterky sú úplne úžasné . Všetku prácu nám vysvetlia .Na praxi sa venujeme rôznym činnostiam , od kŕmenia teliatok až po staranie sa o rastlinky v zimnej záhrade . Každá hodina odborného výcviku nám prinesie nejakú novú skúsenosť. Samozrejme zažijeme aj kopec zábavy. Mňa osobne baví na tom všetkom že pracujeme ako tím .Spoločne sa staráme o zvieratá či už sú to spomínané teliatka alebo kone. Vo vyššom ročníku začneme praxovat aj v podnikoch cestovného ruchu, a budeme mať všeobecný prehľad. Takže vlastne máme z každého rožku trošku. Som s mojim odborným výcvikom veľmi spokojná takže ho môžem odporučiť naozaj každému .  

Spracovala: Simona Michalíková, majsterka OV


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Február 2029 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28